Coworking je štýl práce, pri ktorom ľudia vykonávajú na sebe nezávislé aktivity v zdieľanom pracovnom priestore. Nepracujú pritom na spoločných úlohách a nemusia pracovať ani v jednej firme. Takéto spoločné priestory radi využívajú ľudia, ktorí by inak pracovali z domu alebo potrebujú priestor len na určitý čas. Coworking priestor ponúka moderný spôsob práce.

Väčšina coworkingových priestorov ponúka  prenájom konkrétneho miesta  ale majú v ponuke aj vlastné súkromné kancelárie pre menšie alebo väčšie skupinky.

Priestory, ktoré coworkingové centrá ponúkajú svojim členom, sú pripravené k okamžitému použitiu a nevyžadujú žiadne počiatočné a investičné náklady. K základnej výbave každého pracovného miesta spravidla patrí stôl, kancelárska stolička, internetové pripojenie a k dispozícii býva sieťová tlačiareň a mítingové priestory. Taktiež môžete dostať už v cene prenájmu aj parkovacie miesto či pitný režim alebo potrebnú pauzičku v  chillout-zóne.

Koľko to stojí a aká je finančná úspora?

Na Slovensku sa priemerná cena za prenájom jedného pracovného miesta pohybuje około 220 € za mesiac , čiže finančná úspora oproti samostatným kancelárskym alebo obchodným priestorom sa pohybuje v stovkách eur za mesiac.

Vďaka pozitívnemu vplyvu na efektivitu práce prináša aj vyšší zisk. Výhodou coworkingu je možnosť prenájmu na určitý čas. Pracovné miesto si môžete prenajať už od jedného dňa, čo vám pomôže redukovať a riadiť vaše náklady oveľa efektívnejšie.

Ak potrebujete pomôcť pri predaji, kúpe alebo prenájme vašej nehnuteľnosti, neváhajte sa na mňa kedykoľvek obrátiť.

Odporúčané články