Ak sa však pozrieme na cenu nehnuteľnosti  zo strany predávajúceho , môže nám pomôcť Cena nehnuteľnosti je stanovená vtedy správne ak sú spokojní kupujúci aj predávajúci.

niekoľko faktorov :

ČasAk predávame nehnuteľnosť pretože potrebujeme použiť peniaze z jej predaja na niečo iné, nie je vhodné stanoviť vysokú cenu a postupne znižovať. Môže sa stať, že v konečnom dôsledku predáme  nehnuteľnosť pod cenu. Kupujúci dlho neprichádza a tak postupne znižujeme cenu. Nehnuteľnosť stráca svoju lukratívnosť a nakoniec dáme kupujúcemu príliš veľkú zľavu, len aby sme už mali peniaze na účte a mohli ich rýchlo použiť na to čo potrebujeme.

Aktuálne predávajúce sa  podobné nehnuteľnosti v blízkom okolí –  nám môžu pomôcť pri nastavení ceny, treba však brať do úvahy :

stav nehnuteľnosti , dispozícia  a výmera nehnuteľnosti, použité materiály pri výstavbe , prípadné zariadenie a jeho kvalita ,  poschodie,  existencia balkóna/ loggie , okolie , občianska vybavenosť , susedia ale aj ťarchy na LV.

Predávajúce sa nehnuteľnosti  však ešte nemusia   znamenať aj predané nehnuteľnosti.  Databázou predaných nehnuteľností disponujú realitné kancelárie. Podľa uskutočnených predajov si môžete urobiť lepšiu predstavu o cene za ktorú sa nakoniec predala nehnuteľnosť.

  • Ak by bola reálna cena domu?? 220 tis. €,  ktorá stratégia by sa vám z pohľadu predávajúceho viac páčila
  • A) stanoviť cenu na 250 tis. € a dúfať, že budete spúšťať, i keď ponuky niekoľko mesiacov neprichádzajú
  • B)stanoviť cenu na 220 tis. €, získať viac ponúk a vyjednať 230 tis. €, prípadne aj viac??

 Veľmi rád vám pomôžem s celým procesom pri kúpe alebo predaji vašej nehnuteľnosti, preto sa neváhajte na mňa kedykoľvek obrátiť.

Odporúčané články